Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třída Trabant A2 v cíli.....

15. 11. 2009

Rallye Pongratz Kralovice uzavřela sezonu také ve třídě Trabant A2, ve které se letos prezentovalo 13 posádek. Jedná se zatím o největší počet startujících v této třídě  TWRC, ikdyž je pravda, že ne všechny posádky absolvovali kompletní sezonu.Jsme také potěšeni tím, že jsou mezi nimi i zkušení jezdci, pamatující slavnou éru závodění s Trabanty :o))

O vítězství se nakonec uktali 2 posádky, a to Kotek - Svatoš a Teska - Hajná. Obhájci loňského vítězství, Zajíc s Čermínem, ukončili sezonu po letních povodních, které postihli teamovou dílnu a do bojů o příčky nejvyšší tak nezasáhli. Sezonu nejlépe zahájila posádka Hausdorf - Tiller, ale absence v několika posledních závodech znamela ztrátu nadějí na boj o první 2 místa.

Z celkového prvenství se nakonec může radovat Michal Kotek a David Svatoš, kteří sice chybovali na posledních dvou závodech, kde je bodově předstihla mocně finišující posádka Jiří Teska - Kateřina Hajná, ale po škrtání nejhorších výsledků z toho byl naprosto stejný bodový zisk. Situaci, kterou ještě TWRC nepamatuje a která svědčí a veliké vyrovnanosti posádek, musel nakonec rozhodnout větší počet vítězství v jednotlivých závodech. Ten mluvil pro Michala Kotka. Třetí místo obsadili Tomáš Hausdorf a Michalem Tillerem, když samotný Michal Tiller si vyjezdil místo čtvrté. Na pátem a šestém místě musel při bodové shodnosti opět rozhodnout větší počet vítězství a páte místo tedy uhájil Jiří Formánek s Janem Melichem před šestými Radkem Zajícem a Josefem Čermínem. Sedmé místo patří loňské vítězné posádce Rallye Cupu ve složení Michal Kašpar - Jan Mariánek. Na dalších místech se seřadili posádky které většinou absolvovali pouze několik vybraných závodů, a to v pořadí : osmý Josef Kubeš, devátý Richard Kříž, desátý Jaroslav Jirák - Jana Vaňková, jedenáctý Jiří Bučko - Luboš Rychtár, dvanáctý Michal Rejchrt - Petr Mariánek a třináctí Zdeněk Barták junior - Zdeněk Barták.

 

Kompletní výsledku ročníku 2009 v sekci Výsledky

Všem posádkám gratulujeme a děkujeme za krásné výkony na tratích.

 

TWRC team 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář