Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěch posádek TWRC v Rallye Cupu 2008

18. 11. 2008

Koncem roku 2007 došlo k dohodě několika pořadatelů závodů, která měla za cíl sjednotit technická pravidla a nabídnout posádkám dostupné závodění. Tato dohoda vyústila v uspořádání poháru soutěží pod názvem Rallye Cup 2008. Pro pamětníky by se tento pohár dal přirovnat k někdejšímu "malému mistráku" :o)) Do poháru se započítávalo 6 soutěží, o kterých lze po skončení sezony mluvit pouze superlativech. Jezdcům nabídla krásné a technické tratě, rozmanité povrchy, jízdu ve dne i noci a v neposlední řadě výborné pořadatelské zajištění. Některé závody Rallye Cupu byly také součástí letošního ročníku TWRC a proto bychom tímto rádi poděkovali všem pořadatelům jednotlivých závodů za vstřícnost, se kterou posádky TWRC přijali a umožnili nám poznávat nové a krásné tratě. Díky !!!

V hodnocení samotného Rallye Cupu se však posádky TWRC vůbec neztratili. Ve Obrazektřídě H1 do 750 ccm, tedy ve třídě Trabantů si suveréně počínala posádka Michal Kašpar - Jan Mariánek, kteří kromě jednoho smolného závodu vybojovali vždy 1.místo a zaslouženě vyhráli tuto třídu v celkovém hodnocení Rallye Cupu. Druhé místo v celkovém hodnocení třídy obsadila posádka Radek Zajíc - Josef ObrazekČermín, která kromě jedné výhry dojela vždy na stupních vízězů, ale na rychlého Michala Kašpara nestačila. Další účastníci Tomáš Hausdorf s Míchalem Tillerem, Josef Kubeš s Janem Matějkou a Jiří Bučko s Lubošem Rychtárem neměli tolik štěstí, nedokončili některé závody a nebyli v celkovém pořadí hodnoceni.

Obrazek

V hodnocení Rallye Pravidelnosti, se o nejvyšší příčky do posledního závodu prala dvojice závodníků na Trabantech a to Jaromír Zajíc a Michal Kotek. Prvně jmenovaný Obrazekvedl před posledním závodem celkové hodnocení o 1 bod, ale v závěrečném závodě sezony měla více štěstí posádka Michal Kotek - David Svatoš, která nakonec vybojovala 1. místo celkově. Jaromír Zajíc s Lucií Fiřtovou tak klesli na 2. místo v celkovém hodnocení. Na 5. místě celkové pořadí dokončila sezonu posádka dalšího Trabanta, a to Jiří Teska s Kateřinou Hajnou.Obrazek

Několika závodů Rallye Cupu se ještě účastnili  Josef Novák, Libor Jelínek, Břetislav Šindelář, Bohuslav Řihout a Stanislav Bláha.

Všem posádkám gratulujeme k jejich výkonům a umístěním !!!!