Jdi na obsah Jdi na menu

Komentář Erzetka Tmaň

7. 4. 2008

První dubnový víkend měli v kalendáři označeny téměř všechny posádky přihlášené do 2. ročníku TWRC. Čekal na ně náročný víkend v podobě dvojzávodu v Berouně a v Českých Budějovicích.

V pátek a v sobotu byla na programu zahajovací soutěž pod názvem Erzetka Tmaň, která byla zároveň zahajovací soutěží Rallye Cupu 2008 a skládala se z 6 měřených úseků. Na její start se postavili 3 posádky ve třídě Trabant A1, 4 posádky ve třídě Trabant A2 a osamocený bojovník ve třídě Wartburg.

Závod zahajovaly v pátek odpoledne technické přejímky a seznamovací jízdy. Počasí nevěstilo nic dobrého, neboť oproti předpovědím od ráno silně pršelo. Servisní areál na jinak pěkné a pevné louce byl po několika průjezdech doprovodných a závodních aut rozmočen a "rozčvachtán" k nepoznání a občas přišel ke slovu i pořadateli operativně přivolaný "WRC" traktor. Odpoledne se však počasí začalo umoudřovat, místy vykouklo i sluníčko a tak seznamovací jízdy začínaly na téměř suché trati, která postupem času oschla úplně. Technickou přejímkou prošli všichni a tak se s napětím očekával sobotní ostrý start.

Sobota přivátala všechny slunečným, ale studeným ránem. Pěkná a rychlá trať vedená krásným okolím Zdic byla připravena a jediným vážným problémem mohli být vytahané nečistoty v některých zatáčkách.  Do soutěže vstoupil ve třídě Trabant A2 nejlépe nováček poháru Michal Kašpar s Honzou Mariánkem, kteří začali od prvního kilometru všem ujíždět. Za jejich zády se držela posádka Radek Zajíc - Josef Čermín, která se po celý den marně snažila útočit na první místo ve třídě a do cíle nakonec dojela s poměrně velkým odstupem za vedoucí dvojicí. Třetí místo tak obsadili Tomáš Hausdorf s Michalem Tillerem, kteří představili nově postavený vůz. Ten však ještě trpěl drobnými problémy s motorem a nedovolil tak posádce útočit na vyšší příčky. Čtvrtou startující posádku,  Jiří Bučko - Luboš Rychtár, zastavila v cíli RZ 4 závada na motoru a byli nuceni ze závodu odstoupit.