Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář IC WEST Historic Rallye Švihov/Smolivec

11. 4. 2007

Velikonoční víkend byl termínem, kdy klub RKHA v AČR pořádal jednu ze svých špičkových akcí, a to IC West historic rallye Švihov a Smolivec. Po úvodním rozjetí při slalomu se jednalo o opravdovou rallye a pro posádky TWRC byl každý den připraven úsek RZ, který se jel 3x, resp. 2x v každém směru. Tratě byly opravdu krásné a velice technické s mnoha úseky " na srdce ", zvláště v lesních pasážích :o) Po oba dva dny provázelo posádky krásné jarní počasí , které zároveň přilákalo k trati veliké množství diváků.

Obrazek

Švihovský závod zahajoval dvoudenní klání a nabídl krásnou, cca 6 km dlouhou, technickou trať mezi Třebícinkou a Kamýkem, která se jela 3x v každém směru. Na start se postavilo po 4 posádkách jak ve třídě Trabant A1, tak A2. Ve třídě Trabant A1 od začátku přesvědčoval o svých zkušenostech Břeťa Šindelář s Radkem Kustem, kteří nedali nikomu šanci a jasně v této třídě zvítězili. Za jejich zády se bojovalo o další místa a za delší konec provazu tahala posádka Michal Kotek a David Svatoš když udrželi za zády Jiřího Tesku s Kateřinou Hajnou. Bramborová medaile zbyla na Jaromíra Zajíce a Lucii Fiřtovou, kterým se nepodařila hned první rychlostní zkouška dne a ztrátu se jim již nepodařilo dohnat.

Obrazek

Zajímavé souboje nabídla i třída A2. Jako první si vybral smůlu Libor Jelínek s Karlem Převrátilem, když kousek po startu přehnali rychlost průjezdu zatáčky a skončili v příkopu. Vůz zůstal nepožkozen, ale vlastní silou se ven nedostal a tak museli přispěchat na pomoc diváci, kterých však v tomoto místě nebylo mnoho a vyprošťování se protáhlo. Ztráta pak již byla taková, že byli hned vyřazeni z bojů o medailová místa. Dalším, kdo se nevyvyroval chyby byl Tomáš Hausdorf.  Ten nezvládl průjezd levého odbočení u viaduktu ve Švihově a zaparkoval svého Trabanta předkem do škarpy. Měl však štěstí, že se jednalo o divácké místo a tak pomoc přispěchala rychle a ochotní diváci auto vynesli. Všem krizím se naopak vyhnul Josef Kubeš s Veronikou Čečkovou, kteří celý den drželi žezlo nejrychlejšího vozu třídy A2 a večer si odváželi body za první místo. Druhý dojel Jiří Bučko se Stanislavem Jelínkem a bronzovou příčku obsadil Tomáš Hausdorf s Michalem Tillerem.

Obrazek

Neděle začínala opět krásným jarním probuzením a na všechny čekala cca 11 km dlouhá trať u Starého a Mladého Smolivce, která nabízela jak technické, tak velice rychlé pasáže na maximální rychlost. Tento klasický úsek známý už Rallye Blovice se jel 2x v každém směru. Ve třídě A1 zopakoval svoji suverenitu Břeťa Šindelář, kerý opět neponechal nic náhodě a spolu s Radkem Kustem suveréně zvítězili. Druhé místo vybojoval Jaromír Zajíc s Lucií Fiřtovou, který si tak spavil chuť po sobotním závodě a uhájil pozici před rychle jedoucím Michalem Kotkem a Davidem Svatošem, kteří byli třetí. Čtvrté místo zůstalo na Jiřího Tesku s Katkou Hajnou.

Obrazek

Třída A2 si opět vybrala smůlu, tentokráte posádky Josefa Kubeše a Veroniky Čečkové. Při druhém průjezdu RZ došlo ke " kousnutí " motoru a po rozebráni v servisu nezbylo než konstatovat, že dál už to momentálně nepůjde. Píst na prvním válci byl propálen a posádka musela nedobrovolně odstoupit z průběžného prvního místa. Svojí šance se poté chytil sobotní smolař Libor Jelínek s Karlem Převrátilem, kteří  se neustále zlepšovali a vybojovali  tak první místo před Tomášem Hausdorfem a Michalem Tillerem. Na tyto dvě posádky nestačil Jiří Bučko se Standou Jelínkem, kteří obsadili třetí místo.

Výsledky a další fotografie z tohoto závodu najdete v příslušných sekcích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář