Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář Rallyesprint Mobil Salon(58)

8. 4. 2008

V neděli se konvoj závodních strojů přesunul do Českých Budějovic, kde pokračoval TWRC druhým závodem, kterým byl již 15. ročník tradičního Rallyesprintu. Ten se konal opět jako součást  automobilové výstavy Mobil Salon 2008 a stejně jako v minulých letech se jel  na obslužných komunikacích Výstaviště v Českých Budějovicích, kam za necelý měsíc na téměř stejnou trať zamíří i posádky na "superspeciální" rychlostní zkoušku při Rallye Český Krumlov.

Po zkušenostech z roku 2007 byl tento závod v letošním roce opět zařazen oficiálně také do TWRC. V pátek a v sobotu se některé závodní vozy zároveň prezentovaly ve výstavním pavilonu, kde byly součástí  výstavní expozice vozidel Trabant a Wartburg, kterou zaštiťoval Zemský svaz Všeobecného IFA klubu (AICE)a Trabantklub Plzeň. Stejně jako v minulém roce se jak na trati tak jako vystavené exempláře těšili velkému zájmu návštěvníků autosalonu.

Na sobotní odpoledne byly tradičně naplánované volné tréninkové jízdy. Počasí relativně přálo, předpovědi o dešti se naštěstí nenaplňovaly a tak je všichni přítomní jezdci  plně využili. Byli ale i tací, kterým nebylo dopřáno tréninkové jízdy dokončit.  Mezi ně patřil Karel Převrátil, kterému technické problémy nedovolily do tréninků vůbec nastoupit. Další skupinka jezdců, kteří v sobotu startovali v Berouně, dorazila až na nedělní závod. 

Nedělní ráno přivítalo všechny téměř stejným počasím jako v sobotu a tak se mohlo začít hned závodit. Na programu byly měřené tréninky a jezdci TWRC vyráželi na trať jako první. Jízdy se převážně obešly bez problémů, pouze posádka Waran Teamu řešila problém se špatným dávkováním benzínu u svého vozu a Josef Novák junior měl problémy s pneumatikou, která se po drobném kontaktu s obrubníkem odrazila od ráfku a ušla. Vše se nakonec podařilo vyřešit a opravit a na odpolední start nastupovalo kompletní startovní pole.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář