Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář Závod do vrchu Butov

10. 5. 2007

Tři týdny po závodech v Českých Budějovicích se posádky TWRC přesunuli do západních Čech, kde byl v Butově u Stříbra připraven Závod do Vrchu, a to  jako součást tam pořádaného Trabant srazu. Připravena byla cca 1 km dlouhá trať, na které byly umístěny slalomové branky a každý z jezdců měl k dispozici 2 měřené průjezdy, jejichž časy se sčítaly. Oproti minulým závodům však tentokrát zúčastněným nepřálo počasí a téměř po celou dobu závodu silně pršelo. Na startu byli početně zastoupeny posádky ze třídy Trabant A1. Ve třídě A2 se do bojů o body přihlásili pouze 2 závodníci.

První jízda za silného deště byla plná překvapení. Nejenže trať byla uklouzaná a záludná, ale mnoho favorizovaných posádek mělo nečekané problémy, ze kterých dokázili ostatní vytěžit silné bodové příděly. Rychlost a spolehlivost potvrdil Michal Kotek, který se hned po prvním průjezdu usadil na prvním místě a po celý den se mu jakékoliv problémy vyhýbaly. Další jezdci už tolik štěstí neměli a v první jízdě nabrali velkou čaovou ztrátu. Václav Buřič měl problémy s plynovým pedálem a nemohl ho plně využít, Jaromír Zajíc ihned po startu přišel o výkon motoru, jehož příčinou byl ucpaný zadní díl výfuku a Josef Novák junior absolvoval nesprávně slalomové úseky a inkasoval vysoký příděl trestných bodů. Zaváhání těchto jezdců využil plně Jakub Franc a Břetislav Šindelář junior, kteří v první jízdě obsadili zbývající místa na pomyslných stupňích vítězů.

Během přestávky mezi jednotlivými jízdami se podařilo všem všechny problémy odstranit a bez problémů nastoupit do druhé jízdy. Tam již probíhalo vše podle papírových předpokladů, ale časová ztráta z první jízdy se již opozdilcům nepodařila eliminovat. Vítězství vybojoval Michal Kotek před dobře jedoucím Jakubem Francem a překvapením závodu, mladým Břeťou Šindelářem. Na dalších místech se umístil Václav Buřič, Jaromír Zajíc a Josef Novák junior.

Ve třídě Trabant A2 dominoval v obou jízdách Tomáš Hausdorf, který tím také zvítězil před svým kolegou Michalem Tillerem

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář